Gradac

Gradac - na samém konci Makarské riviéry (nebo na začátku, pokud se přijede z východu) se nachází Gradac, největší město Horního Makarského přímoří, obecní středisko s 3615 obyvateli. Obyvatelé se kromě tradičního zemědělství, rybářství a pěstování oliv zabývají turismem a pohostinstvím. Gradac, Makarská riviera

Překrásná pláž Gornja vala, jižně od přístavu, nejdelší na Makarské riviéře přitahuje nespočetné turisty. První hotel byl vybudován dávného roku 1919. Dnes kromě soukromého ubytování v domech, vilách a apartmánech existuje v Gradacu několik hotelů vysoké kategorie. Dnes je Gradac známé turistické místo se vším potřebným pohostinským a turistickým vybavením, i s mnoha možnostmi pro odpočinek, uvolnění a rekreaci.
Bohaté archeologické nálezy vyprávějí o jeho minulosti z římské doby, středověku až do dnešních dnů. Císař K. Porfirogenet se zmiňuje o středověkém městě  Lapčanj (Labinac), a též se o něm zmiňuje král Ostoja roku 1417. Historický Lapčan v 17. století změnil svoji hlavní obrannou polohu a jméno na Gradac. Dochovaly se i zbytky staré věže ze 16. století a cenné jsou sakrální památky kostel Sv. Mihovila z 19. století a kostel Sv.Ante na hřbitově z 18.stol.  Gradac - cetrum, Makarská riviera

Informace o městě
Gradac je menší městečko na jihu Chorvatska, vzdálené asi 15 km od Ploče. Oblíbené místo českých turistů s průzračným mořem a dvěma dlouhými plážemi, které dohromady měří téměř 7 km. Tyto pláže jsou rozděleny malým výběžkem, na kterém je umístěná starší část městečka s historickým kostelem. Obě pláže lemuje místní promenáda plná kaváren, restaurací, či koktejbarů.

Na své si zde přijdou i sportovní nadšenci, vedle hotelu Laguna je několik tenisových kurtů, s místním potápěčským klubem se můžete podívat do hlubin okolního moře, o zábavu se postarají také nabídky různých vodních sportů v čele s vodním skůtrem či windsurfingem. Díky dlouhé cyklostezce, která propojuje několik vedlejších vesniček můžete poznat okolní krajinu projížďkou na kole.
Na samotném konci severní pláže je známý klub Pineta, kde mohou mladí lidé zažít skvělou párty u moře. Tento klub je vzdálený asi 15 minut chůze od středu města a tak nebude rušit ostatní turisty, kteří noční život tolik nevyhledávají. Pro ty jsou tu například oblíbené plavby výletní lodí na protější poloostrov Pelješac či ostrov Hvar nebo Korčula.
.

Gradac 2014


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

 

Nabídka ubytování Gradac

  

| Istrie | Kvarner |  Dalmácie | vnitrozemí | 

poznávací zájezdy | eurovíkendy |

   

 

Výměna odkazů

Hledáme zajímavé weby a "pisatele" na vzájemnou spolupráci a výměnu odkazů. Prosím,

kontaktujte nás.

Novinky

Přihlášení novinek

Jméno:  
Email:  


Kurzy měn

Užitečné odkazy

         

tel: +420 731 00 33 55
e-mail: info@ubytovanivchorvatsku.info